Şubat Ayı Yorumu


Sevgili arkadaşlar,

Mars’ın retro hareketi, ülke içindeki gerilimlerin devamlılığına, hükümet ve medya arasındaki gerginliklerin gittikçe artacağına işaret etmekte. Soğuk ve yağışlı havanın Şubat’ın son günlerine kadar devam edecek olması, Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Marmara bölgelerinde hava ısısındaki düşüşün gittikçe azalması ise Astrolojik sembolizmlerde çok belirgin bir şekilde görünmekte.

Hava şartları olarak yılın en zor aylarından birine girdik. Ekonominin biraz olsun rahatlayacağı, IMF ile flörtün artık son noktalara geleceği Şubat ayı, bilhassa Doğu Anadolu bölgesinde orta şiddetli depremler, Marmara bölgesinde yoğun soğuk ve buzlanma, ülke içinde ise gruplaşmaların çok hızla artacağı bir ay olarak görünmekte.

Toplumsal horoskopumuza etkileri çok fazla olmasa da, ay içindeki gezegen hareketleri, bireysel horoskoplarımızda mutluluk, sevgi, şans ve aşk rüzgarlarının arttığı bir dönemin de yaklaşmakta olduğunu gösteriyor.

Geçen ayki Güneş tutulmasını izlemek için gittiğim güney Afrikada 30 Ocak Dolunay’ı, Jüpiter – Venüs kavuşumu gibi, etkisi Güney yarımkürede daha yoğun olacak kavramları inceledim. Ayın ana konularından biri olan, Venüs’ün, 11 Şubat’tan sonra Balık burcunda hareketi, 28 Şubat tarihini belki de yılın en şanslı günlerinden biri haline getirecek Güneş  – Jüpiter kavuşumu, bireysel açıdan daha güzel ve rahat bir döneme işaret etmekte. Mars’ın retro hareketinin yaratmış olduğu toplumsal kaygı ve çatışmaların gittikçe artacağı fakat o derecede de ülke ekonomisinin dış kaynaklı yatırımcının gücü ile rahatlayacağı bir dönemi girdiğimizi de unutmamalısınız.

14 Şubat günü oluşacak olan Kova burcu Yeni Ay’ı, Sevgililer Günü civarında, tüm burçların ama özellikle de Başak ve Balıkların çok güzel karşılaşmalar ve tanışmalar yaşamasını, aşk ilişkilerinde ve paylaşımlarında artış olmasını sağlayacak. Bunun yanında, var olan ilişkilerde çocuk, hamilelik, çocuk doğumu gibi konuların ön plana çıkması da mümkündür.

Şubat, pek çoğumuz için özel ve güzel bir ay olacak. Toplumsal uzlaşmalara karşın Doğu Anadolu’da depremsel hareketlilik ve iletişim cihazlarında arızalar olsa bile, bazılarınız için unutulmaz derecede güzel anıların yaşanacağı günler önümüzde uzanıyor.

En iyi dileklerimle,

Astrolog Oğuzhan Ceyhan

Ayın önemli günleri

9 Şubat

Venüs Plüton olumlu açısı. Maddi ve ekonomik olarak gelişmeler. Akrep ve Terazi burçları için kazanç ve gelişim fırsatı.

14 Şubat

Sevgililer günü. Juno, Venüs ile gökyüzünde dans ediyor. Yeni tanışmalar, eski ilişkilerde canlanmalar. Problemlerin hızla tükenmesi. Sosyal paylaşımlarda artış.

15 Şubat.

14 Şubat gecesi başlayan Yeni Ay etkisi Jüpiter ile birleşiyor. Balık, Başak, Kova ve Aslanlar için yeni başlangıçlar.

17 Şubat

Jüpiter Venüs kavuşumu. Yılın en şanslı günlerinden biri. Maddi gelişim fırsatları. Akrep ve Yengeçler bir piyango bileti ile şanslarını deneyebilirler.

21 Şubat

Mars, ileri harekete başlamak için yavaşlıyor. Zor bir dönem. Trafik kazaları, insan ilişkilerinde sıkıntılar.

24 Şubat.

Mars Plüton birleşmeyen açısı. Oğlak ve Aslan burçları için tansiyon problemleri. Grip salgınında azalma. Ekonomi ile ilgili sıcak gelişmeler. Dünyadan politik gerginlik haberleri. Büyük bir liderde ciddi bir sağlık sorunu.

28 Şubat

Yılın en şanslı günlerinden biri. Dileklerin gerçekleşeceği özel bir dönem. 28 Şubat gecesi inandığınız şey için dua edin. Meditasyon yapın. Kova ve Aslan burcu için para kazanma fırsatı. Medya, Radyo ve TV ile ilgili konularda İkizler ve Yay burçları için büyük ilerleme fırsatı. Sosyal anlamda, büyük bir medya grubunun devlet ile ilgili sorunlarının artması. Her ne kadar sokakta sorunlar var gibi görünse de, hükümetin popülaritesini ve gücünü artırması.

Reklamlar