Astroloji ve Sevgi İlişkileri


Sevgi, insanın bireyselliğinde ve toplum içinde kendisini bir bütün olarak ifade etmesi için gereken önemli bir enstrümandır. Astrolojide bu enstrümanın dinamiklerini ifade ederken, kişinin sevgi ilişkilerine yaklaşımları için, insanın kendisini diğer insanlar ile ilişkilendirmesi ve bağlılığın bedensel ve tensel temalar ile biçimlenmesi adına yapılacak her türlü açıklama, eğer tek bir burç veya iki güneş burcunun birbirleri ile uyumluluğu ile ifade edilirse, sağlıklı sonuçlar alınmamaktadır.

Bazı piyasa kitaplarında göreceğiniz gibi bu yöntemler kullanılmaktadır. Bu durum önemli bir yaklaşımı ucuz falcılık yöntemlerine dönüştürmektedir. Ve kişisel iletişimlerin hak ettiği değere gölge düşürmektedir. İlişkilerin dinamiklerinde yer alan içsel ve sübjektif deneyimler, bireyin karşı cinsi kendine çekme arzusu; işbirliği, karşılıklı sempati, ruhsal bir empati gerektirir. Psikolojik astrolojiye dayalı istatistikler, bu konuda karşıt görüşleri bir araya getirirken, ilişkilerde en büyük sorunlarımızdan olan uyumsuz görünen temalar adına sürtüşmek; bireysel ego ihtiyaçlarımızı tam anlamı ile tanıyamamamızdan kaynaklanır.

İç dünyamız içinde huzuru sağlayamazsak karşılıklı en doğru astrolojik burç gruplarından olsak bile mutluluğu yakalayamayız. Bireyin kendisi ile barışık olması, sosyal toplum içindeki var olma komplekslerini çözen bir bilinç yapısı, kendi bedensel ihtiyaçlarından ziyade karşısındaki kişiliğin duygusal ihtiyaçlarına yönelmesi, kişiler arasında doyum ve tatmin sağlayıcı bir ilişkinin ortaya çıkmasını mümkün kılar. Burçların cinsel ve duygusal uyumlarından çok, bir insanın doğum haritasındaki arketipsel etkilerin birbirleri ile uyumu daha önemlidir. Kadınların astrolojik haritalarında Mars gezegeni; birlikte olmak istediği ve onu mutlu edecek erkeği temsil ederken, Venüs kişinin erotizme, sevgiye ve aşka bakış açısını ifade eder.

Bazı konularda Venüs, kadının cinselliğindeki seçimlerini ve iç dünyasındaki uyumu veya uyumsuzluğunu da gösterir. Erkeklerde ise, Mars kendisini nasıl ortaya koyduğunu, bir kadını elde etmek için öncü, kararlı, konuşmalarında ikna edeci, girişimci yönünü temsil eder. Ayrıca arzularını, cinsel isteklerini ne şekilde ifade edeceğini, kadına duyacağı tutkuyu, aşkı ve bağlılığı da gösterir. Bir erkeğin horoskopunda Venüs ise, arzu ettiği, beğendiği kadın tipini, nasıl bir kadınla birlikte olursa mutluluğa ulaşacağını gösterir. Karakterin kader olduğunu ve bu konuya olan yaklaşımlarımı daha önce çeşitli yazılarımda da söylemiştim.

Karakterimizdeki davranış modellerinin sonuçları olarak geleceğiniz şekillenir. Eğer doğum haritanızda gezegenlerin arasında uyumsuz açı değerleri var ise, kendiniz ile çelişen ve çatışan bir karakter yapısı sergileyebilirsiniz. Erkekte veya kadında olsun, böyle bir karakter yapısı, hiçbir zaman ilişkilerinde yeterince duygusal tatmin bulamayacaktır.

Oysa kadınlar beyaz atlı prensi bekler iken, bir kısım erkekler ise, kuledeki prensesi nasıl elde edeceklerini düşünürler. Unutmayın ki, gerçek ilişkiler medyanın bize sunmuş olduğu kaslı, sportif varlıklı erkek modelleri ile, cicili bicili giyinmiş, süslü püslü pembe terlikli kızlar arasında gerçekleşmez. Bunlar pazarlama ve medya stratejileri veya modern diye nitelendirdiğimiz kapitalist batı toplumlarının insanlara empoze ettiği, bizi çeşitli şekillerde kaliteli ve farkındalıklı düşüncelerden uzaklaştıran yüzeysel bilgileri verir.

En iyi dileklerimle,
Astrolog Oğuzhan Ceyhan
ceyhanoguzhan@gmail.com

http://www.ntvmsnbc.com/id/24937659/

Reklamlar